hír
Április 25. és 29. között öt dél-koreai filmet vetítenek ingyenesen a Pécsi Tudományegyetem és a budapesti Koreai Kulturális Központ közös filmes…
továbbhír
Az Élősködőkkel Oscar-történelmet írt Bong Joon Ho első egész estés animációs rendezése már hivatalosan is úton van, a forgatókönyv kész, már csak…
továbbmagazin
Idén Cannes-ban a legpozitívabb visszhangot Lee Chang-dong Gyújtógatók (Burning) című filmje kapta. A lelkes kritikusok már a vetítés utáni órákban…
továbbmagazin
A német fesztivál szerdai napján bemutatták a versenyprogram egyik legjobban várt alkotását, a rövidfilmek iránti érdeklődés nem lankadt, a Panorama…
továbbmagazin
A Helyedbe lép című film vetítését szakmai program követte az Urániában, melynek témája: Női sorsok, női konfliktusok a kortárs filmben és a…
továbbhír
Ázsia legnagyobb nemzetközi filmünnepén, a puszani filmfesztiválon a világhírű magyar rendező mesterkurzust tartott és a fesztivál „kézlenyomat…
továbbhír
Tegnap adták át a 9. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál díjait, magyar filmhét lesz Dél-Koreában, és Légy toleráns! címmel indul antirasszista…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié